غلط ایران منافقین تروریستی امام خمینی تروریست ها

غلط: ایران منافقین تروریستی امام خمینی تروریست ها رحلت امام خمینی بین الملل ایران

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی استمرار برجام بدون آمریکا غیرممکن نیست/ خوشحالم حج امسال بدون مسئله آخر یافت ، ظریف

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: وقت آن رسیده است تا تمام اطراف جهت ایجاد صلح و ثبات در سوریه و ایجاد گفت‌وگو میان تمام گروه‌ها در آن همکاری کنند و در یک مسیر سیاسی

استمرار برجام بدون آمریکا غیرممکن نیست/ خوشحالم حج امسال بدون مسئله آخر یافت ، ظریف

ظریف: استمرار برجام بدون آمریکا غیرممکن نیست/خوشحالم حج امسال بدون مسئله آخر یافت

عبارات مهم : ایران

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: وقت آن رسیده است تا تمام اطراف جهت ایجاد صلح و ثبات در سوریه و ایجاد گفت وگو میان تمام گروه ها در آن همکاری کنند و در یک مسیر سیاسی حرکت کنند.

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف در گفت وگو با شبکه المیادین شکست محاصره منطقه دیرالزور که به مدت سه سال گروهک داعش بر آن مسلط بود را به مردم سوریه تبریک گفت.

استمرار برجام بدون آمریکا غیرممکن نیست/ خوشحالم حج امسال بدون مسئله آخر یافت ، ظریف

وی در ادامه شکست محاصره دیرالزور را یک پیروزی بزرگ و مهم در برابر تروریست ها و افراط گرایان توصیف کرد.

ظریف با اشاره به نزدیکی نابودی داعش در سوریه و مردود شمردن راه حل نظامی در سوریه گفت: روند گفت وگو میان اطراف موجود در سوریه باید تسهیل شود و از وقت به وجود آمدن بحران سوریه نشست آستانه موفق ترین نشست بوده است و نشست آینده آستانه فرصتی مناسب جهت حمایت از آنچه تا کنون محقق شد و همچنین تقدیم کمک های بشردوستانه و جلوگیری از خونریزی است.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: وقت آن رسیده است تا تمام اطراف جهت ایجاد صلح و ثبات در سوریه و ایجاد گفت‌وگو میان تمام گروه‌ها در آن همکاری کنند و در یک مسیر سیاسی

وزیر خارجه کشورمان در ادامه گفت: ما به منظور آخر دادن به درگیری های سوریه، بحرین و جنگ غیرعاقلانه یمن آماده ایم با تمام کشورهای اسلامی از جمله عربستان همکاری کنیم. عربستان، امارات و کشورهایی که در حال جنگ با یمن هستند تا کنون هیچ دستاوردی نداشتند.

وی در ادامه با اشاره به عربستان گفت: کشور عزیزمان ایران هر لحظه آماده گفت وگو بوده است ولی کشورهای همسایه آمادگی را نداشتند و ما از هرگونه تحول در این راستا استقبال می کنیم. اگر عربستان خواهان ایجاد صفحه تازه با کشور عزیزمان ایران است ما نیز آماده آن هستیم و جهت ایجاد صفحه تازه نباید به اوضاع منطقه نگاه کرد، لیکن وضع بحرانی است و به جای آن باید در مورد همکاری بحث شود. تفاهم و گفت وگو در منطقه نیازمند عوض کردن بعضی روش ها است که بااهمیت ترین آنها وارد کردن امنیت از خارج هست، لیکن کشورهای منطقه قدرت و توانایی آن را دارند که پایه های امنیت و ثبات را بنا کنند.

ظریف در ادامه با اشاره به این که افراط گرایی در تمام کشورهای منطقه وجود دارد و هیچ یک از کشورهای منطقه چه عربستان و چه کشورهای دیگر از این قاعده مستثنی نیستند، گفت: جهت کشور عزیزمان ایران نه تنها ثبات منطقه خلیج فارس بلکه ثبات تمام کشورهای منطقه مهم است و کشور عزیزمان ایران یک شریک مهم و آماده جهت همکاری با تمام همسایگان به منظور ایجاد امنیت و ثبات است.

استمرار برجام بدون آمریکا غیرممکن نیست/ خوشحالم حج امسال بدون مسئله آخر یافت ، ظریف

وی همچنین گفت: ما جهت حمایت از ملت فلسطین هزینه های زیادی کردیم همچنین از دیگر کشورها و اطراف از جمله کردها حمایت کردیم و روابط با عربستان در سطح خوبی نیست و امیدواریم که این روابط اصلاح یابد.

وی در رابطه با مصافحه با عادل الجبیر در استانبول گفت: این دیدار در چارچوب حمایت از ملت فلسطین انجام شد و قوانین دیپلماتیک ما را بر این وا می دارد که رفتارمان متمدنانه باشد. تمام کشورهای اسلامی جهت قضیه فلسطین باید متحد شوند لیکن این قضیه چالشی است که تمام امت اسلامی با آن مواجه هستند.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: وقت آن رسیده است تا تمام اطراف جهت ایجاد صلح و ثبات در سوریه و ایجاد گفت‌وگو میان تمام گروه‌ها در آن همکاری کنند و در یک مسیر سیاسی

ظریف در ادامه گفت: خوشحالم که حج امسال بدون هیچ مشکلی به آخر رسید و موضع کشور عزیزمان ایران هر لحظه عدم سیاسی کردن حج بوده است.

وی در رابطه با قطر گفت: کشور عزیزمان ایران به منظور مقابله با تحریم های قطر از این کشور حمایت می کند لیکن معتقدیم که هیچ ملتی مستحق این اختناق نیست، با وجود این که ما در پرسشها کشورهای همسایه در منطقه هیچ دخالتی نمی کنیم.

استمرار برجام بدون آمریکا غیرممکن نیست/ خوشحالم حج امسال بدون مسئله آخر یافت ، ظریف

وزیر امور خارجه در رابطه با ترکیه گفت: با وجود اینکه در بعضی پرونده های منطقه از جمله پرونده سوریه با ترکیه اختلاف داریم ولی این اختلافات از طریق گفت وگو قابل حل شدن است و گسترش روابط با ترکیه بسیار مهم و به نفع همه هست. سفر مدیر ستاد کل نیروهای مسلح به آنکارا در جهت سفرهای دو جانبه که در آنها در مورد پرسشها منطقه گفت وگو می شود انجام شد و ربطی به تحول خاصی در منطقه نداشت. ما خواستار ایجاد رابطه با ترکیه در جهت مبارزه با افراط گرایی، تروریسم و زمینه های دیگر هستیم و گسترش روابط میان کشور عزیزمان ایران و ترکیه به سود همه خواهد بود.

ظریف در رابطه با همه پرسی اقلیم کردستان عراق گفت: همه پرسی جهت خود کردها نیز مسئله بزرگی به وجود خواهد آورد. امروز وضع کردستان عراق بهتر از هر وقت دیگری هست. مدیر جمهورعراق کرد است و نمایندگانی در پارلمان و دولت دارند. گفت وگوی سیاسی به نفع تمام اطراف و کشورهای منطقه خواهد بود و ما به وحدت و یک پارچگی همه کشورها احترام می گذاریم و خواستار آن هستیم. عالی ترین راه جهت تقویت همزیستی ایجاد گفت وگو میان بغداد و حکومت کردستان است و پایتخت کشور عزیزمان ایران به منظور تحقق اهداف تمام اطراف آماده همکاری با همسایگان است.

وی ادامه داد: دولت ها هر لحظه نهادهایی یک پارچه نیستند به همین علت میان آنها اختلافاتی به وجود می آید و بعضی ها تلاش می کنند تا از این اختلافات به شکل منفی بهره برداری کنند و من اعتقاد دارم که عراقی ها از طریق گفت وگو قادرند اختلافات خود را حل کنند و جدایی جهت همه کشورها خطر ایجاد می کند.

رییس دستگاه دیپلماسی کشور عزیزمان ایران در ادامه با اشاره به این که روابط ما با عراق بر اساس احترام به حاکمیت و یک پارچگی آن است گفت: مرجعیت نجف نقش بسیار مهمی را برعهده دارد و باعث حفظ وحدت و استمرار عراق شد و با افراط گرایان مقابله کرد.

ظریف در رابطه با توافق هسته ای نیز گفته است: غربی ها با دیکته کردن خواسته های خود هیچ چیزی را محقق نکردند و به نظر من با حمایت جامعه بین المللی از توافق هسته ای، این توافق محکم و پا بر جا خواهد ماند و محافظت از این توافق به نفع آمریکا خواهد بود.

وی افزود: استمرار توافق هسته ای بدون آمریکا امر غیرممکنی نیست ولی ما خواستار آن نیستیم. هم چنین تمام گزینه ها از جمله بازگشت به مرحله قبل روی میز است و گزینه های دیگر به جز عقب کشیدن از این توافق نیز وجود دارد که در وقت مناسب مشخص خواهند شد.

وزیر خارجه کشورمان در رابطه با دیدار تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا گفت: من هیچ برنامه ای جهت دیدار با رکس تیلرسون ندارم، در صورتی که نشست 1+5 در سطح وزیران خارجه برگزار شود با همدیگر دیدار می کنیم لیکن هم وقت در یک سالن خواهیم بود.

ظریف در رابطه با مسلمانان روهینگیا گفت: با وزیران خارجه ترکیه، اندونزی و مالزی در رابطه با قضیه مسلمانان روهینگیا گفت وگو کردم و ما از جامعه بین المللی می خواهیم که به طور جدی جهت حل این مساله تلاش کند و امیدوارم که روسای دنیا اسلام و جامعه بین المللی در جهت حل این مسئله با همدیگر همکاری کنند.

وی افزود: اجلاس آینده شرکت همکاری اسلامی در آستانه و مجمع عمومی شرکت ملل متحد فرصتی را فراهم می کند تا از دولت میانمار دعوت شود تا پایبندی خود به تعهدات بین المللی را زیاد کند.

وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران در رابطه با کره شمالی و سلاح هسته ای گفت: پناه بردن به گزینه سلاح هسته ای، گسترش و آزمایش آن از نظر کشور عزیزمان ایران مردود است و همه کشورها باید در جهت نابودی و از بین بردن سلاح هسته ای و عدم استفاده آن از سوی هر طرف با هم همکاری کنند و جهت از بین بردن درگیری ها و اختلافات در شبه جزیره کره به جای ترساندن و ایجاد رعب و وحشت به راه های مسالمت آمیز پناه برد.

ظریف افزود: آمریکا باید بر تهدیدی که زرادخانه هسته ای اسرائیل جهت همه کشورها ایجاد می کند، تمرکز کند و تنها مانع رسیدن منطقه خاورمیانه به منطقه ای خالی از سلاح کشتار دسته جمعی، اسرائیل است.

وزیر خارجه کشورمان گفت: تمام بحران موجود در منطقه تلاش اسرائیل است تا از این طریق ماهیت خصمانه خود را پنهان کند و تنها راه حل مساله فلسطین بازگرداندن حقوق ملت فلسطین است.

واژه های کلیدی: ایران | سوریه | همکاری | کشورهای دیگر | وزیر امور خارجه | وزیر خارجه کشور | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog